fbpx
Martin Koubek
Fotograf

Portrétní focení

 • Dostáváte všechny zdařilé snímky v základní úpravě + daný počet retušovaných. Vše jak barevné, tak černobílé.
 • Výběr zdařilých fotek závisí na fotografovi jejich počet na Vaši šikovnosti 🙂
 • Fotografie jsou odevzdány elektronicky na DVD v maximální kvalitě.

  Rady a typy před focením

  Péče o tělo:

  Před focením je důležitý spánek, a to nejen z důvodů kruhů pod očima, ale především abyste mohly do focení vložit maximum energie. Snažte se být před focením v dobré náladě. Pokud budeme fotit po Vaší pracovní době, budeme potřebovat oční kapky (např. Visine) pro zklidnění očí.

  4 dny předem: vynechat solárium; pít dostatek vody, aby se napnula pokožka.

  1 předem: den před focením je nutné vynechat alkohol a pokud možno co nejméně kouřit. Pokud máte suchou pleť, je nutné se večer před focením namazat mastným krémem, aby nezačala „šupinatět“, pokud máte naopak mastnější pleť, ošetřit přípravky na stažení pórů;

  Záměr a styl

  Aby mohly vzniknout zajímavé, je dobré si předem ujasnit, co přesně chcete fotit za styl a za jakým účelem (book, rodinné, pro přítele atd.), jak chcete vypadat (dračice, roztomile, romanticky atd.) a kde se bude fotit (interiéru nebo exteriéru).  Podle toho domluvit zhruba i oblečení a popřípadě přinést i něco navíc, i když by se třeba nestihlo vše nafotit.

  Oblečení

  Oblečte se tak, abyste se cítili dobře. Vyvarujte se: křiklavým a pestrobarevným kombinacím nebo velkým nápisům na oblečení (ruší to).

 • Ideálně je mít jednu variantu světlou – bílá trika nebo košile a džíny, druhou variantu tmavou s černými vršky (u dospělých).  Nekombinujte moc při jednom kompletu bílou a černou (bílé tričko, černé kalhoty).U rodinných portrétů, skupinových fotografií a párů je vždy důležité, aby byli k sobě všichni barevně sladěni. Ideálně bílá či černá (k tomu může být ještě jedna doplňující barva). K nim si vezměte džíny nebo bílé/černé kalhoty, pokud byste je měli všichni. Veškeré oblečení by mělo být opravdu jednobarevné, bez ozdobných lemů či nápisů. Ve výsledné fotografii nevypadají nápisy dobře.Těhotenská fotografie a akt
  Pokud se domluvíme na focení aktu či těhotenské f., je dobré si vzít na cestu volnější oblečení a hlavně volnější spodní prádlo (otlaky od oblečení mizí velmi pomalu, nejméně 30 minut i déle). U těhotných je důležité bříško, tak volte u oblečení minimalismus  či se zamyslete, jestli by nebyl hezký třeba onen těhotenský akt – často to u něj beztak končí, protože holí kůže je nadčasová a nejhezčí.

  Ličení a vizážista

  V případě, že budete chtít na focení vizážistku, je potřeba si předem ujasnit styl vizáže. Na focení pak přijít zásadně nenalíčená! Pokud Vaše zaměstnání vyžaduje líčení, je nutné se minimálně dvě hodiny před focením odlíčit. Zapomeňte na řasenku i tužku. Jelikož by vás stejně vizážistka musela odlíčit. Pamatujte, že foto make-up se řídí jinými pravidly než klasické denní líčení, proto je lepší svěřit se odborníkům. Po focení je třeba se odlíčit, jelikož líčení pro focení je jiné než jste zvyklé (je mnohem výraznější). A tak je potřeba vzít si s sebou věci na odlíčení. Také okousané nehty nevypadají na fotkách moc dobře, a proto je důležitá manikúra. Nehty nemusí být dlouhé, ale upravené.

  Pokud se běžně nelíčíte a na focení vizážistu nechcete, tak si s sebou vemte alespoň pudr na přepudrování, řašenku a tužku na nutné minimum.

  Děti a rodina

  Pokud budete chtít zachytit snímky Vašich dětí, nestresujte je a vezměte jim s sebou jejich oblíbenou hračku nebo oblečení, tak aby se cítily co nejlépe a nejpřirozeněji. Focení je dobré pojmout formou hry. Při venkovním focení je možné za Vámi dojet na výlet, nebo na oblíbené místo venku, kde to děti znají a cítí se dobře a uvolněně. Děti není potřeba učit „klasický sýr“. Důležité je také vybrat vhodnou dobu. Děti bývají v lepší náladě např. po spánku.Vezměte jim s sebou také pití, pomoci mohou u větších dětí i drobné sladkosti, či oblíbené hračky.

   

Nejnovější příspěvky

Nejnovější komentáře

  Archivy

  Rubriky